تفریح ایرانی | قیمت روز طلا , قیمت ارز , دانلود

ایران اولین پهباد عمود پرواز جهان را ساخت

خبرگزاری مهر – گروه بین الملل: امروز در رسانه های عربی رونمایی از نوع جدید پهپادهای جمهوری اسلامی ایران با امکان پرواز عمودی و افتتاح منطقه ۵ دریایی سپاه در نزدیکی تنگه استراتژیک هرمز بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

ایران اولین پهباد عمود پرواز جهان را ساخت (1)

بازتاب تحرکات جدید نظامی در خلیج فارس

امروز صبح منطقه پنجم  نیروی دریایی سپاه با حضور فرمانده کل سپاه در شهرستان بندر لنگه افتتاح شد. نیروی دریایی سپاه در راستای گسترش توان عملیاتی و نظامی و افزایش گستره کنترل بر خلیج فارس در راستای دکترین دفاعی پنجمین منطقه دریایی را در شهرستان بندر لنگه مستقر کرده است.

.

.

از سوی دیگر، فرمانده کل سپاه افتتاح منطقه پنج دریایی سپاه را در راستای افزایش توان دفاعی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران در جزایر سه گانه دانست.

افتتاح این فرماندهی امروز بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه داشته است. روزنامه القبس کویت با اشاره به ادعای امارات درباره جزایر سه گانه اعلام کرد : ایران پایگاه نظامی جدیدی را برای تقویت سیطره بر جزایر سه گانه افتتاح کرده است.

پایگاه خبری روسیا الیوم نیز امروز در گزارشی اعلام کرد: ایران یک پادگان جدید نظامی در تنگه هرمز ایجاد کرده است.

افتتاح پایگاه پنجم نیروی دریای سپاه در روزنامه الیوم السابع مصر، روزنامه الحیات چاپ لندن و روزنامه الشرق الاوسط نیز بازتاب داشته است.

نگاه رسانه ها به پهپاد جدید ایران

ایران اولین پهباد عمود پرواز جهان را ساخت (2)

 

موضوع دومی که امروز در رسانه ها به آن توجه شده رونمایی از پهپادهای عمود پرواز توسط متخصصان کشورمان بوده است. این نوع پهپاد نخستین پهباد عمود پرواز دنیاست که اخیرا مراحل آزمایشی را گذرانده است.

قرار است از این پهپاد در بهمن ماه امسال و همزمان با دهه فجر رونمایی شود. تولید این پهباد و اطلاعات آن توسط ناسا تایید شده است و  تفاوت آن با نمونه های دیگری از هواپیماهای بدون سرنشین که در کشور ساخته در این است که این پهباد بدون صداست و نیازمند باند پرواز برای بلندشدن نیست و به نوعی عمود پرواز است.

خبرگزاری فلسطین الیوم در گزارشی اعلام کرد: ایران از تولید پهپادی با قابلیت پرواز و فرود آمدن عمودی خبر داده است. در این گزارش با اشاره به اینکه نوع جدید پهپاد تولید شده نیازی به باند جهت پرواز ندارد، به موعد رونمایی همزمان با ژانویه و فوریه ۲۰۱۳ است، اشاره شده است.

روزنامه الیوم السابع مصر در گزارشی از تولید نوع جدید و بسیار پیشرفته پهپادها در ایران خبر داده است.

پایگاه المحیط ، بی بی سی عربی ، المنار و روزنامه الشعب نیز قدرت نمایی تکنولوژیک ایران در عرصه تولید پهپادهای پیشرفته را پوشش داده اند.

رای دهندگان آمریکایی مخالف دخالت در ایران و سوریه

“یوسی نیشر” تحلیلگر اسرائیلی امروز در گفتگو با روسیا الیوم اظهار داشت : معتقدم سیاستهای کاخ سفید درباره ایران در صورت پیروزی هر کدام از نامزدهای ریاست جمهوری تغییری نمی کند و سیاست خارجی واشنگتن به شیوه گذشته ادامه پیدا کند.

وی تاکید کرد: از طرفی افکار عمومی آمریکا مخالف دخالت نظامی ایران در ایران و سوریه هستند و خواستار دوری تدریجی آمریکا از نقش آفرینی در مسائل خاورمیانه هستند.

منبع : خبرگزاری مهر

مرتضی زارعی

مرتضی زارعی هستم دانشجوی رشته نرم افزار.بیشتر از ۷ ساله که وبلاگ و وبسایت طراحی میکنم و علاقه زیادی به طراحی سایتهای تفریحی و آموزشی دارم...

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookGoogle Plus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


9 − 8 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>